درباره دیدی

بین دو شهر محمودآباد و نور، در شهر ایزدشهر، در ساحل زیبای دریای خزر در مازندران همیشه سرسبز و زیبا و در مجاورت مجتمع مسکونی دلکده، هنرگاه و موزه گالری دیدی در فضایی به مساحت حدود ۹۰۰۰ متر مربع در «مجتمع فرهنگی هنری تجاری دیدی» با انگیزه کوشش برای شکوفایی بیشتر فرهنگ و هنر ایران در فضایی دلپذیر با معماری زیبا و مدرن بنا گردیده است و از آذرماه ۱۳۹۶ پذیرای بازدیدکنندگان می‌باشد.
انگیزه ساخت این آوردگاه هنری و فرهنگی جدای از خواست دل و اندیشه سازنده آن برای زمینه‌سازی محل برخورد اندیشه ها، پویایی اقتصاد هنر، ایجاد تقاضا برای خرید آثار هنری و پشتیبانی از هنرمندان و مطرح کردن آن در ابعاد جهانی و بستر گسترده‌ی توانایی‌ها و نبوغ هنرمندان ایران‌زمین بوده است و این تلاش با کارآمد کردن اطلاعات دنیای هنر، قیمت گذاری صحیح بجا و فراخور آثار هنری و جلب اعتماد مردم برای سرمایه گذاری در عرصه هنر و لذت بردن از زندگی روزانه با آثار هنری و ایجاد فضایی گسترده در عرصه هنر به دور از انحصار طلبی و رفتار انحصار طلبانه با هنرمندان در بستری باخرد و انصاف برآورده خواهد شد.
زین‌پس باید در این هنرگاه با متانت به تماشا بنشینیم. جایی که اندیشه‌ها، نگاه‌ها و برداشت‌های گوناگون به تماشا گذاشته خواهد شد که ممکن است برخی، بعضی از آنها را برنتابند. بایستی بردبار و خویشتن‌دار باشیم. کارهای به نمایش گذاشته شده برخی همیشگی و بسیاری نیز جایگزین خواهند شد و در زمان‌های مختلف، آثاری برای فروش و نمایش ارائه خواهد گردید که با آثاری از هنرمندان و گالری‌داران و مجموعه‌داران برای فروش یا نمایش ارائه خواهد شد.
پژواک گشایش این جایگاه عرصه هنر معاصر ایران در ماه‌ها و سال‌های پیش‌رو با نمایش و فروش دستاوردهای خلاقانه و پر احساس هنرمندان بازتابش را نشان خواهد داد. امید آنکه این بازتاب، زیبا، شکوفا، اثرگذار، ثمربخش و افتخار آفرین باشد و این بالندگی پایدار و پردوام ادامه یابد.

keyboard_arrow_up